Handig bij dementie

Ruud Dirkse-Magdalena Vermeer


Nederlands | 17-04-2020 |

9789036825047

Paperback / softback


€ 32,95

 Voorraad in de winkel
   POD (Beschikbaar als print-on-demand.)




Tekst achterflap

Er gaat veel achteruit bij mensen met dementie, maar één ding wordt beter: het gevoels- en emotieleven. In dit boek leggen de schrijvers uit hoe dat komt, maar tonen zij ook de enorme invloed die dit heeft op de omgang met mensen met dementie. Handig bij dementie gaat over de
emotionele en psychologische aspecten waarmee dementie gepaard gaat, zowel bij de dementerende persoon zelf als bij partners, kinderen, familie en hulpverleners. Dit boek is speciaal geschreven voor familieleden en zorgverleners.
Centraal staat hoe de nog aanwezige capaciteiten van mensen met dementie zo veel mogelijk benut kunnen worden en wat dat vraagt van de omgeving. Naast psychologische en emotionele aspecten gaat het daarbij ook om de inzet van moderne hulpmiddelen en verstandige aanpassingen in de leefomgeving. Het boek bevat korte praktijkvoorbeelden van familieleden en zorgverleners. Het voorwoord is verzorgd door Gea Broekema-Procházka, voormalig directeur-bestuurder Alzheimer Nederland. 
Enkele toonaangevende deskundigen hebben in dit boek grote ‘gastartikelen’ geschreven over de invloed van licht, eten, muziek en bewegen op mensen met dementie. Ook bevat Handig bij dementie een indrukwekkend gastartikel van Sjef van Bommel, die beschrijft hoe hij jarenlang voor zijn dementerende partner zorgde. 

Details

EAN :9789036825047
Auteur: 
Uitgever :BSL Media & Learning
Publicatie datum :  17-04-2020
Uitvoering :Paperback / softback
Taal/Talen : Nederlands
Hoogte :240 mm
Breedte :168 mm
Dikte :16 mm
Gewicht :603 gr
Status :POD (Beschikbaar als print-on-demand.)
Keywords :  alzheimer;dementie;dementiezorg;emotieleven;ervaring;gevoelsleven