De pijnparadox

Monique Steegers


Nederlands | 26-03-2026 | 176 pagina's

9789400412798

Hardback


22,99

 Voorraad in de winkel
   Bestelbaar



Tekst achterflap

Waarom blijft pijn bij vrouwen zo vaak onbegrepen, in de spreekkamer, in onderzoek en daarbuiten? In De pijnparadox laat arts en hoogleraar pijngeneeskunde Monique Steegers zien dat het probleem niet alleen zit in hardnekkige aannames, maar ook in hoe we het vrouwelijk lichaam kennen, of juist niet kennen.
Ze ontrafelt hoe pijn in het vrouwenlichaam ontstaat en werkt: hoe hormonen, het zenuwstelsel, de genen en het immuunsysteem een rol spelen, waarom pijn anders kan worden ervaren dan bij mannen, en waarom standaard medische kennis tekortschiet. Eeuwenlang gold het mannelijke lichaam als norm, met gevolgen die nog elke dag voelbaar zijn.
Met wetenschappelijke inzichten en persoonlijke verhalen maakt Steegers duidelijk wat er misgaat én wat er beter kan. De pijnparadox is een confronterend en verhelderend boek dat uitnodigt om naar pijn bij vrouwen te gaan luisteren.

Details

EAN :9789400412798
Auteur : 
Uitgever :Bezige Bij b.v., Uitgeverij De
Publicatie datum :  26-03-2026
Uitvoering :Hardback
Taal/Talen : Nederlands
Hoogte :216 mm
Breedte :138 mm
Dikte :19 mm
Gewicht :276 gr
Status : Bestelbaar
Aantal pagina's :176